Dom Sztuk – kontrasty na MRU – polecany nocleg

Przyjeżdżając do województwa lubuskiego nie sposób nie spotkać się z określeniem MRU, czyli z Międzyrzeckim Rejonem Umocnionym. Kto raz zacznie chodzić po panzerwerkach to już na tym razie nie skończy. Tak też było z nami. Obiektów do zwiedzenia jest strasznie dużo – panzerwerki, grupy warowne, podziemia, obiekty hydroteczniczne… Województwo lubuskie to nie tylko beton z II wojny światowej, ale też piękna natura, las, jeziora. Wszystko to warto zobaczyć, każdy znajdzie tu coś dla siebie. My znaleźliśmy do tego idealne miejsce wypadowe. Trochę strach się nim podzielić, bo ciężko będzie samemu tu przyjechać… Ale dobre miejsca trzeba polecać! 😊 Zapraszamy do Kęszycy do Domu Sztuk!

Dom Sztuk – polecane miejsce noclegowe na MRU

Dom Sztuk, Kęszyca 2. Nocleg zamówiliśmy przez portal booking. Przyjechaliśmy tutaj bez większych oczekiwań, nawet nie przeglądaliśmy zbytnio zdjęć. Spotkało nas miłe zaskoczenie – zatrzymać mieliśmy się w starym, ceglanym budynku gospodarczym. Klimat już został zapewniony, taki jak lubimy.

W środku zaskoczyły nas nowoczesne wnętrza, urządzone ze smakiem, ale też jakąś nutką wariacji. Okazało się, że mamy cały budynek dla siebie. Jeśli zamierzacie przyjechać w konfiguracji 2+2 lub więcej to jest to idealne rozwiązanie. Dom Sztuk to dwa osobne pokoje z łazienkami oraz ze wspólną kuchnio-jadalnią. Jest też kącik czytelniczy, więc w razie niesprzyjającej pogody nie zanudzicie się.

W ogrodzie znaleźć można jeszcze więcej nutki wariacji – na myśl przychodzi mi Rodowo wioska cudów. Poza tym jest tutaj cicho i spokojnie.

Co najważniejsze – właściciele to bardzo sympatyczna para artystów. Tak się złożyło, że zanim spotkaliśmy się w Domu Sztuk, razem braliśmy udział w akcji obracania mostu D812. Jaki ten świat jest mały 😊.

Lokalizacja jest na tyle przyjemna, że spokojnie większość okolicznych atrakcji można sforsować pieszo. Sami zrobiliśmy sobie taki spacer do panzerwerka 727 (przypadkiem wylądowaliśmy w dawnych zabudowaniach bazy rosyjskiej) przez Pz.W. 730. Kierując się do domu wpadliśmy jeszcze na zęby smoka.

Jeśli przydał Ci się nasz wpis zachęcamy do postawienia nam wirtualnej kawy! Przeznaczymy to na rozwój bloga😊!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co można zobaczyć w okolicy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *