Eklektyczny pałac i mauzoleum z XIX wieku – zwiedzamy Wielkopolskę

Była piękna Złota Jesień, gdy wybraliśmy się na małą wyprawę z Bartem z kanału BartG po urokliwej Wielkopolsce. Jednym z odwiedzonych obiektów był eklektyczny pałac z XIX wieku. Mówiąc o eklektyczności mam na myśli to, że był strasznie dziwny. Pomijając dziwną aurę to: po pierwsze do pałacu nie ma żadnego dojazdu, po drugie: pałac wygląda zupełnie inaczej niż na archiwalnych zdjęciach. Przeszedł przebudowę i to nie jedną. Poziom podłóg również się nie zgadza. Niektóre ściany wewnętrzne były kiedyś tymi zewnętrznymi. Zwróćcie uwagę na te zdobienia!

Historia tego obiektu jest również bardzo zawiła. Momentami mam wrażenie, że skleiła się historia dwóch pałaców w jedną. Dużo niewiadomych. Dlatego ten wpis będzie zupełnie inny niż dotychczasowe.

Pamiętajcie: Urbex to nie wandalizm, zwiedzając opuszczone miejsce zabiera się tylko materiał filmowo-zdjęciowy, a zostawia po sobie tylko odcisk buta!

Pałac

Mauzoleum

Tuż obok pałacu znajdują się ruiny mauzoleum dawnych właścicieli pałacu. Styl klasycystyczny jest nam znany, jednak to co zobaczyliśmy na poziomie minus jeden można powiedzieć, że wręcz nas przestraszyło. Winda do trumien w pierwszym momencie przypomina leżące tam ciało. Mimo że wiedziałam czego się spodziewać, efekt był taki sam, aż zrobiłam krok w tył.

Co można zobaczyć ciekawego w województwie wielkopolskim?

  • Zamek w Rydzynie
  • Kopalnia soli w Kłodawie
  • Zamek w Kórniku
  • Urokliwe miasto Pyzdry
  • Zamek w Gołuchowie
  • Pałac myśliwski w Antoninie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *