Podróżowanie w czasie epidemii

Obecna sytuacja na świecie pokrzyżowała nam plany, zresztą nie tylko nam. Mieliśmy skoczyć do Berlina, miałam już przygotowane plany wycieczek po kraju… No cóź, trudno. Teraz trzeba to odłożyć w czasie. Obecnie wspieramy inicjatywę #zostańwdomu.  Was też do tego zachęcamy. Jeśli nie musicie to faktycznie siedźcie w domu i wykorzystajcie ten czas na … podróżowanie! 😊

Wiadomo, że to takie umowne podróżowanie, ale z drugiej strony nie samym zwiedzaniem człowiek żyje. Podróż to również poznawanie ludzi, kultury, zwyczajów, a więc z domowego zacisza da się to zrobić!

Przestawię Wam moją listę podróżniczą na ten trudny czas. Liczę na to, że każdy znajdzie coś dla siebie. Liczę też na to, że zapodacie mi swoje propozycje!

KSIĄŻKI

busem przez swiat ksiazki podroznicze
  • Busem przez świat – cały pakiecik tych wspaniałości ostatnio dostałam od Adriana <3. Teraz jest odpowiedni czas na wgłębienie się w te książki. Dwie już pochłonęłam, przeniosłam się w podroż po Europie oraz po Ameryce i Meksyku. Bardzo przyjemnie się je czyta, dopełniają całość zdjęcia. Na pewno jeśli planujecie podróż do Stanów to warto przeczytać i się zainspirować.
  • Nebraska – pozycja przeczytana już dawno, wspominam jako kontynuacja snu o Ameryce, tutaj akurat od tej zimniejszej strony.
  • Ameryka.pl – właśnie czytam, zachęcam jeśli chcecie spojrzeć na Amerykę z innej strony, nie koniecznie przez różowe okulary. Według portalu lubimyczytac.pl w 2019, w kategorii literatura faktu zajmuje pierwszą dziesiątkę. Myślę, że warto.

Pozycje na później „Za horyzontem” (Ameryka Południowa), „Dzienniki japońskie” (Azja wiadomo), „Burka w Nepalu nazywa się Sari” (również Azja). Przeniosę się praktycznie na każdy kontynent. 😊

ksiazki podroznicze za horyzont

FILM

Wpadł na nas ostatnio na Netflixie film „Choć goni nas czas”, który pokazuje, że na podróżowanie nigdy nie jest za późno. Piękne ujęcia, lekka fabuła. Macie jeszcze coś takiego?

YOUTUBE

Tak – jestem maniakiem youtubowym, dlatego chyba w tym miejscu będzie najwięcej propozycji 😊

  • Podróże wojownika – Piotr mieszka w Tajlandii, poza tym odbył już podróż po Azji, którą pokazuje z tej lepszej i gorzej strony. Wpadajcie zobaczyć chociażby nocne życie w wielkich miastach czy slamsy w Indiach czy Bangladeszu.
  • Piotr Polo Przywarski – był już w Ameryce Południowej, Australii, Azji… odwiedza mało turystyczne miejsca. Ostatnio był w Armenii, Azerbejdżanie. Czy ktoś z Was wybrał by ten kierunek na wakacje? A mają swój urok. Był też w Timorze Wschodnim. Pierwsza moja myśl gdzie to jest, pierwsze słyszę? To państwo, które powstało w 2002 roku, również mało turystyczne, ale jakie piękne! Polecam
  • Podróże busem przez świat – znowu oni 😊 dopełnienie książek, albo książki dopełnieniem kanału… jeśli chcecie dowiedzieć się o Stanach to tylko u nich. Poza tym pokazują polskie miasta, także moi drodzy jak już będzie po tym wszystkim zwiedzajmy również nasz kraj!
  • Aiko i Emil – małżeństwo Polak i Japonka, jeśli chcecie się dowiedzieć czegokolwiek o Japonii to właśnie tutaj. Zapiszcie się do newslettera Emila a otrzymacie ciekawe informacje, na bieżąco o tym co się dzieje w Japonii a także przewodnik po Japonii – jak zabrać się za wyjazd tutaj, co zwiedzić i wiele innych interesujących informacji. Wiadomo, nie teraz (zwłaszcza, że ostatnio wprowadzono wizy dla Polaków), ale później czemu nie!
  • Kołem się toczy – zwiedzanie od strony rowerowej i trekkingowej, piękne ujęcia, super montaż chyba już z całego świata. Nic tylko oglądać!
  • Bezplanu – oglądam od niedawna, ale już wiem, że warto. Ostatnie filmy są z Afryki, poza tym bardzo dużo informacji o Ameryce Południowej.

Przez youtuba wiem, że polecimy na Sri Lanke, a kiedyś bym o tym nawet nie pomyślała.

BONUS

Wiele muzeów oferuje teraz zwiedzanie online, sama nie korzystałam, ale wspominam może uda Wam się załapać 😊

To chyba tyle, może nic odkrywczego, ale chciałam się tym podzielić. Czekam na wasze propozycje!

To co podróżujemy i zostajemy w domu ?

K.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 komentarze “Podróżowanie w czasie epidemii”