Lumina Park w Poznaniu – zapraszamy na botaniczną podróż dookoła świata!

Po wizycie w Lumina Parku w Bydgoszczy chcieliśmy zobaczyć kolejne parki. Wybór padł tym razem na park w Poznaniu (oddalony od Bydgoszczy o niecałe 2 godziny drogi). Był to strzał w 10! Wybraliśmy się w podróż dookoła świata, a to wszystko w ogrodzie dendrologicznym! Trzeba przyznać, że umiejscowienie parku tylko dodaje klimatu. Bez owijania w bawełnę zapraszamy na krótką relację ze spaceru po Lumina Parku w Poznaniu.

ZOBACZ TAKŻE: Lumina Park w Bydgoszczy

Informacje techniczne

GDZIE: Ogród Dendrologiczny UPP, wejście od ul. Warmińskiej

KIEDY: od 26 października 2023 do 25 lutego 2024

ZA ILE:

Nie macie pomysłu na prezent? Chcecie podarować bliskiej osobie coś nietypowego? Pamiętajcie, że na stronie Luminy można kupić voucher nie tylko do parku w Poznaniu, ale też do pozostałych lokalizacji!

CZAS TRWANIA: przejście ścieżki w normalnym tempie (z uwzględnieniem robienia zdjęć) zajmuje ok. 1,5h – 2h. Trzeba doliczyć dodatkowy czas, jeśli zamierzacie zatrzymać się przy stoisku z jedzeniem, piciem oraz przy ognisku. Park otwierany jest po zachodzie słońca, zamykany o 21. To jedyne ograniczenie czasowe 😉.

PARKING: darmowy parking znajduje się wzdłuż ul. Warmińskiej oraz ul. Wojska Polskiego. W godzinach szczytu i w weekendy może być problem ze znalezieniem miejsca – warto wtedy zaparkować trochę dalej np. przy ulicy Małopolskiej i przejść się ten kawałek do parku.

Jak to wygląda w praktyce?

Wkraczając na teren parku można poczuć się jak dziecko. Poza samym spacerem wśród świateł, muzyki i opowieści dodatkowo możecie zbierać pieczątki do paszportu z każdej krainy oraz wziąć udział w quizie z wiedzy o świecie. Do tego drugiego potrzebny będzie telefon z dostępem do Internetu.

Zgodnie z nazwą – wyruszyliśmy w Botaniczną Podróż dookoła świata. Było pięknie, zaskakująco i magicznie. Nasze serce skradła Afryka <3. Niestety (lub stety) ciężko przekazać niesamowitość iluminacji poprzez zdjęcia czy film. Chociażby dla samej Afryki warto się tutaj wybrać by zobaczyć to na własne oczy! 😊

Nasuwa się pytanie, czy spacer po Lumina Parku przeznaczony jest tylko dla dzieci? Absolutnie nie! Sami świetnie się bawiliśmy w czasie wizyty a swoje lata już mamy! 😊 Polecamy!

Czy to jedyne miejsce gdzie działa Lumina Park?

Oczywiście, że nie. W tym roku znajdziecie iluminacje poza Poznaniem w:

  • Bydgoszczy
  • Lublinie
  • Wrocławiu
  • Wilnie
  • Budapeszcie
  • Pradze
  • Sofii
  • Eindhoven

WPIS POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z LUMINA SP. Z O.O.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *