Bydgoszcz – punkty widokowe na miasto

Bydgoszcz (woj. kujawsko-pomorskie) to nasze rodzinne miasto, które pięknieje z roku na rok. Na miasto zawsze jest dobrze spojrzeć z góry, dlatego dzisiaj przedstawimy Wam kilka punktów widokowych na miasto, zarówno te oczywiste jak i te nieoficjalne. Miasto jest duże więc i punktów jest kilka! Koniecznie przy zwiedzaniu Bydgoszczy wybierzcie chociaż jeden punkt z naszego zestawienia do zobaczenia!

Zobacz koniecznie: Bydgoszcz – ciekawostki, legendy, bydgoskie specjały i miejsca poza szlakiem

Oficjalne punkty widokowe na Bydgoszcz

  • Wieża Ciśnień – jak już wspominaliśmy przy okazji 15 rzeczy, które trzeba zobaczyć w Bydgoszczy na wieżę ciśnień warto przyjść by spojrzeć na miasto z góry. Sama wieża ciśnień jest jedną z ładniejszych, które widzieliśmy. Przekrój na miasto praktycznie z każdej strony! Wstęp płatny: bilet jak do muzeum: normalny – 10 zł, ulgowy – 5 zł.
Do 27 lipca 2023 wieża ciśnień będzie zamknięta dla zwiedzających ze względu na remont.
wieza cisnien bydgoszcz
widok bydgoszcz
  • Młyny Rothera – warto wspiąć się na samą górę młynów gdzie znajduje się taras widokowy (opcja dla leniwych – wjazd windą), widok jest głównie na Wyspę Młyńską, ale warto. Samo wnętrze młynów zachwyca! 😊 Wstęp darmowy.
mlyny rothera bydgoszcz
mlyny rotheta bydgoszcz
taras mlyny rothera bydgoszcz
  • Góra Myślęcińska – nowy punkt widokowy na mapie Bydgoszczy! Tuż przy ogrodzie botanicznym (który również bardzo polecamy) znajduje się wejście na samą górę. Nie zajmuje długo, to zaledwie 3 minuty drogi. Z góry widać miasto od zupełnie innej strony. Wstęp darmowy.
gora myslecinska
bydgoszcz myslecinek
gora myslecinska bydgoszcz

Nieoficjalne punkty widokowe

Czym są nieoficjalne punkty widokowe? To punkty na miasto z których rozpościera się ładny widok. Nie ma tutaj specjalnie przygotowanej infrastruktury, widok może się różnić z uwagi na stopień roślinności w poszczególnych porach roku. Może być różnie, ale przy okazji warto zajrzeć!

parking park ride bydgoszcz grudziadzka
panorama bydgoszcz grudziadzka
miasto bydgoszcz
  • Punkt przy ul. Ogrody – znajdują się tutaj dwie ławki, tuż obok jest pas zieleni na którym można usiąść i kontemplować okolicę
Zobacz koniecznie: Szlak murali bydgoskich
widok ogrody bydgoszcz
widok na miasto bydgoszcz
kuznicka bydgoszcz widok
ul. Kuźnicka
most uniwersytecki bydgoszcz
Kładka na Moście Uniwersyteckim
Zobacz koniecznie: Trolejbusy w Bydgoszczy? Tak! Pozostałości na Łęgnowie
legnowska gorka
Łęgnowska Górka
sandomierska bydgoszcz
punkt przy ul. Sandomierskiej

Punkty widokowe na Fordon

  • Dąb Napoleona – legenda głosi, że przy tym drzewie zatrzymał się Napoleon by podziwiać okolicę, zrobił sobie tutaj przystanek w czasie marszu na Rosję. Dąb dzisiaj potocznie zwany jest wisielcem, jest też dobrym punktem obserwacyjnym na Fordon.
  • Góra Szybowników – w latach 1933-1963 działała tutaj Fordońska Szkoła Szybowcowa, ze wzgórza adepci dokonywali wzlotów na szybowcach, natomiast w dolinie działało trawiaste lotnisko z hangarami. Dzisiaj przez górę prowadzą szlaki, jest to idealny punkt widokowy na Fordon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *